Moje první trička

Moje první trička

Dlouho jsem sbírala odvahu, než jsem se do šití triček pustila. A už jsem se ani neměla na co vymlouvat-materiál mám, stroje, střihy, tak jen už se vrhnout do práce. Nejprve vzniklo větší tričko, ssnovci sedí skvěle, ale musím ještě zvětšit výstřih. Zatím skrz něj hlavu dá, ale časem by to nebylo ono. Poté vzniklo menší, mělo být pro staršího synovce. Tady už je jasné, že soudruzi z NDR někde udělali chybu. Tou bylo to, že jsem využila ruský střih a nepřiměřila si jej k tomu prvnímu, který mám od Mamas. Ve výsledku tedy vzniklo triko, u něhož jsem byla na sebe už i pyšná, jak se mi dařilo, dokud jsem se nepodívala, jakou velikost držím v ruce:-))) Prý 158:-)))) Pak jsem si vzpomněla, jak holky na FB říkaly, že u ruských střihů se musí velikost odečítat, že nesedí mírami jako ty naše:-) Proč to píšu? Abyste pak někdy neudělaly stejnou chybu jako já:-) Volně stažitelných ruských střihů je na netu dost. A nakonec mi zbyl už jen kousek traktůrkové látky, tak vznikla oboustranná čepice:-) Ačkoli je to vše velmi amatérské, klukům se líbí (ano, můžou za to traktory, bagry, kombajny:-), takže se určitě brzy do dalších pokusů pustím:-)


Mikšulka
Mikšulka

Napsat komentář

  1. Gratuluji k odvaze. Trička jsou parádní. Jsem na tom jako Alenka. Stále se odhodlávám. Snad aspoň to tričko do léta stihnu.

  2. Iri, myslím, že to tak bude. Já totiž včera byla v takovém opojení, že jsem vzala volně dostupný střih od Shape na pánské triko a ušila jedno na zahradu pro manžela. Nesnáší ty vietnamské, že se tahají všude, pak mu končí u pupku. A musím ještě ušít dvě, ale udělám mu větší velikost. Až bude hotovo, určitě zase vložím:-)))) Jen musím říct, že kdyby to mělo být ušito u kafe, popíjela bych ho několik hodin:-)))

  3. Ha! Hanča šije oděvy!

    Odhodlávala ses opravdu dlouho. Ale bludný kořen jsi prvním trikem překročila a začneš to sázet, něco o tom vím.