Něco z oděvů :)

Něco z oděvů 🙂

Neumím fotit větší kousky, jsem zvyklá na makro 🙂  Takže šaty vypadají divně, ale v reálu jsou moc hezké 🙂 Šila jsem pro snachu z úpletu od Mami látky.

Další je zavinovací sukýnka z materiálu silky. Původně jsem chtěla šít šaty, ale ten vzor je dost veliký, nelíbilo by se mi to.

A do třetice jenom taková maličkost, rychlovka z panelu, co jsem dostala jako dárek - pro vnučku.

Ale silky je super matroš, teď šiju zavinovací kalhoty ... supiš model 🙂 Až budou, snad zvládnu vyfotit (neslibuji) 🙂

Taky mi přišla prémiová bavlna, kterou jsem ještě neměla ... no řeknu vám, jsem mile překvapená. Co z toho bude, to teda nevím ... ale těším se, až do ní střihnu 🙂


Aja
Aja

Napsat komentář

 1. Ivi, díky za připomenutí 😉
  Jsem dnes po Praze a dávce, ale už jsem předala našim jejich byt, barák, psa a zahradu a už zas pofrčím u stroje a pošlu 😉 Teď už navíc po noční výjimečně odpočívám – to neznám :))

 2. Ali, to je nádhera! Já mám z šití oděvů stále respekt  navíc si nerozumím s coverlockem. Čas ukáže jak se k šití oděvů přemluvím

  1
 3. Ajo, ty teda jedeš  

  Jsem moc ráda, že se nebojíte a pouštíte se i do oděvů – máš je naprosto suprový!! 

  1
 4. Ali, rozdíl je už jen na dotyk. Bambus je heboučký, přírodní, lehoučky, má i termoregulační vlastnosti, takže ideál nejen na léto, ideál pro alergiky.

  Toto jsem našla na jedněch stránkách:

  Bambus je přírodně antiseptický a má výborné savé vlastnosti, je vhodný pro malé děti a alergiky. Látky z něj vyrobené jsou jedny z nejhebčích vůbec. Příze je vyrobená z vláken jedné z nejvyužívanějších rostlin jihovýchodní Asie, zdřevnatělé trávy – volně rostoucího bambusu. Takto rostoucí bambus není nijak chemicky ošetřován, vyrábí se podobně jako viskóza, má však ještě znásobené užitné vlastnosti. Bambus je antibakteriální, antialergický, antistatický, okamžitá savost a odvod vlhkosti, mimořádná prodyšnost, ideální pro "horké letní dny", nižší tepelná vodivost = příjemný chladivý pocit, výborné termo-vlastnosti, odolnost proti otěru, dlouhá životnost, hedvábně jemný omak.V zimním období využijete dobrou prodyšnost zejména při sportu nebo ve vytopených místnost.Materiál dobře odvádí pot.

   

  A tohle myslím mluví za vše. Jakmile ušiju nějaké kousky (koupila jsem si ho pro sebe, ale nejprve musím ošatit moje chlapy), tak uvidíš. Zatím mám omacáno, hodně z něj šije jednobarevná trika třeba Majerka (a nejsou právě levná, ale my si je ušijeme za zlomek ceny.-)

   

  1
 5. Hani, máš recht 🙂 Nákup je lákavý 🙂 Ale já jsem bambus prošvihla, to jsem tam ještě nebyla. Tak mi pak řekneš, jaký je v tom rozdíl … mezi normálním a bambusovým úpletem. Savost teda asi určitě, jinak nevím, ještě jsem ten materiál neměla.

 6. Ali, ty ses s oděvy krásně rozjela. A u Majdy se dobře nakupuje, co? Tak zkusíme ten bambus? Už doma od ní nějaký mám a je boží!!!!

  1