Polštářky

Polštářky

Obývák už chtěl obnovit bytový textil, ale čekala jsem, až mi nějaká látka padne do oka. Fotka z mobilu při špatném světle to neprozrazuje, ale je moc hezká.

Zdánlivě jednoduché šití jsem si zkomplikovala sendvičem na přední straně. Silná vrstva termolínu, aby se mi polštářky nemačkaly a byly pěkně naducané, byla sice dobrá myšlenka, ale úplně blbá práce. I s kráčející patkou, dlouhými špendlíky a svorkami jsem měla co dělat, aby se mi vrstvy nerozjely.

Mám střiženo ještě na dva, ale prvně musím pozapomenout, jak jsem u těchto nadávala.


Ira
Ira

Napsat komentář

 1. Irčo, krásná romanťárka a taky nádherně ladící barvičky! Hnědá s růžovou je pro mě hooodněckompatibilní! Polštářů není nikdy dost!! Taky je miluju a šiju vždy dohromady s prostírkama

 2. Irčo, tééééda!!!!  námaha a nervíky určo stály za tu krásu – uvidíš, že za čas se tomu zasměješ a zvítězí jako silnější dojem hžejivý pocit vítězství nad strojem a sebou a krása před očima 

 3. Iro, jsou nádherné. A to že to chvilkama neposlouchalo, to je běžné, stane se to každé z nás. Ale ta nádhera to musí vyvážit. Povedly se!

 4. Děkuju, holky.

  Ještě tak quiltování! Problém byl se sešitím všech těch vrstev hlavně proto, že to bylo v kraji látky, pořád se mi to někde cajdalo. Kdybych ty další už neměla nastřižené, fikla bych je větší a jela od kraje větší kousek. 

  No a též je nutno si přiznat, že tenhle typ šití není úplně má parketa. Určitě dojde ještě na prostírky, s plánovanou dekou nevím nevím. Pár jsem jich ušila, vždycky jen čtverce a prošití v jen v diagonálách a vždycky jsem to pak rok rozdýchávala. PW mistr ze mě nebude.

  2
 5. Iro, nádherná romantika! Jsou fakticky oku lahodící, takové "babičkovské" … mooooc se mi líbí Jakou vrstvu termolínu tam máš, že ti to dělalo takovou neplechu i když jsi nequiltovala? Já bych si spíš myslela, že se to může shrnovat až při prošívání, ale asi uvažuju špatně 🙂