Roušky pro kamaradku

Roušky pro kamaradku

Tak tady je muj vytvor. Rikam kamaradce, ze jen tak neco stejne nepomaha, musi to byt specialni typ respir. rousek, aby ses nenakazila. Ale kamaradka na to, ze i usita je super, protoze ten, co ji ma, nenakazi ostatni. Tak na jeji prani 5 normalnich a jedna detska ☺️


Talena
Talena

Napsat komentář

 1. V nemocnici roušky vyperou na 90°, pak do mandlu a nakonec sterilizace. Takže ty gumičky odejdou fakt rychle. Já osobně ani ty s gumičkou nemám ráda, blbě drží na obličeji a protože nosím brýle tak i tlačí za ušima. 

  Hlavně teda doufám, že už se objeví na trhu ty jednorázové. 

 2. Já se na gumu a šňůry právě zeptala té sestry, že když už nepomůžu já jí, může poradit ona mně.

  Guma prý mnohem líp drží a nasazuje se, ale po pár prádelnách (na kolik perou v nemocnicích nevím) je po gumě. Šňůry vydrží, ale blbě se nasazují i nosí a na hlavě povolují.

  Přeložila jsem si to jako Mikšulka, guma zatím dobrý, ale bude-li hůř a budeme vyvařovat, chce to šňůry.

  Sranda je, co všechno lidi nabízejí, když nechcete peníze. Přijala jsem sice jen 2 litry mlíka od lidí, co mají krávu, ale jinak se roušky zřejmě vyvažují zlatem.

  2
 3. Guma časem povolí. Takže je otázka, kolik vyvařování zvládne. Taky šiju celobavlněné, musíme se přece připravit i na další návaly všech zmutovaných virů. A doma využijeme i při stavebních prašných pracích:-)

  Dnes mě čeká další šití v práci, další kolegové se ozývají + večer přijde pomáhat švagrová a musíme dát dalších deset kousků, ještě nemáme zásobeny ty své rodiny. Někteří už se rouškám přestali bránit. Ono jim nic nezbývá, tetu už včera nechtěli bez ochrany pustit do Mountfieldu.-)

  A při cestě domů jsem viděla parádní frontu u galanterie-naštěstí lidé opravdu v rozestupech, s ochranou na puse. Myslím, že tahle situace nás všechny naučí mnohé. A mnohé si i uvědomíme.

 4. ….tak já také šiji roušky. Sobě jsem ušila s tkanicemi a ostatním dělám s gumou, protože se to lépe nasazuje. Doufám, že to vysokou teplotu vydrží.
  Teď už mažu do hajan.

 5. Přesně tak, mám jich za sebou asi 15, ale dělala jsem celobavlněné i šnůrky, takže trvalo dlouho, ale tyto s gumou budou určitě rychlejší. Stane se něco s gumou když vyvařím pár minut?

   

 6. Mimochodem, myslím, že taška příští týden klidně počká. Beztak by nás provokovalo, že je návod na tašku a my sedíme u roušek. Že jo, holky?

  2
 7. Hani, přesně proto jsem ji sice nerada, ale odmítla. Je mi jasné, že všechny děláme, co můžeme. A super výkonný robot je tady v klubu jen jeden, značku jsem zapomněla, ale začíná to nějak na Ev… 

  2
 8. óóó… Miluško, posílám virtuální pochvalu s 1* !!!  jsem dneska za ty výpustky normálně drbala i tetu a to nešije :))) 

  Tak já 80… ale dneska jsem do seriovky na chvilku zapojila mámu k žehličce, pak tátu na značení záhybů Pilotem a nakonec tetu na pomocný práce – šít, stříhat apod. musím pořád já sama…

  Ale uznávám, že už se mi před očima zvedá podlaha a motá jak neklidná vodní hladina – asi je nejvyšší čas jít po 48h.práce konečně spát :))

  A zítra pokračování – ještěže mám tašku na příští týden nastříhanou, vyztuženou a nachystanou – jen šít a natáčet, takže až si budu chtít dát pauzu, tak zapnu kameru :)))

  2
 9. Iruš, normálně bych se k výzvě přidala, ale nyní fakt ne. Šijeme v práci, doma zase pro rodinu. Taky mi vše pomizelo. Přišla mi dnes na chvíli pomoct i švagrová. Co jsme ušily, to odnesla pro členy rodiny. Asi zítra přijde zas, pořád je jich málo. A ozývají se další známí. Toť jako omluvenka k akci. Jinak bych samozřejmě ráda zdravotníkům pomohla… Nejde mi to tak rychle jako EvikMT.

 10. Hm, tak mi teď volala a tuze prosila paní Vavříková, vrchní sestra z ivančické porodnice. Holky, co jste se mnou šily zavinovačky, víte, že?

  Omluvila jsem se, že teď asi všechny šijeme pro své rodiny a známe a slíbila, že vám to dám vědět. Buď to dřív pořeší stát nebo my zásobíme své okolí a pak teprve budeme mít kapacitu na na charitu. 

  Každopádně dobrovolníků se nezříkám ani teď. Kdybyste chtěly, mohly, já na případné zorganizování čas urvu za každou cenu.

 11. … také šiju roušky. Včera jsem zkusila vzor jako Talena a dnes šiju typ "náhubek" s možností vložit ještě jednu vrstvu nebo filtr a s tunýlky na gumu nebo šňůrku. Prototyp mám hotový a Evikmt  dokonce má po obvodu výpustku 🙂 .  Měla bych jich ušít cca 40 kusů, tak jdu na to. 

 12. Ať už pomůže nositeli nebo těm ostatním, stejně bez ní nemůžete například do MHD. Též šiju, vyzkoušela jsem dva střihy a několik velikostí. Mizí mi rychleji než stíhám šít, ale kromě blízké rodiny mám hodně starých tet a strýců, bratranců a sestřenic, tudíž ještě víc neteří a synovců, většina z nich má malé děti…

  Určitě to nemáte jinak.

  2
 13. Evi super!!!!  mě říkala doktorka na plicním, že dokud se dýcháním nemokří, nezvlhne, tak i ta jednorázová nebo látková pomůže.

  Já šila celou noc, zatím jen něco málo přes 50ks dvojitých látkových s tkanicemi… a další a další se mi ozvývají. akorát jsem na to sama, nesmí za mnou nikdo cizí, aby mě nenakazil s mojí uměle snižovanou imunitou…

   

  Jarčo mám všechny poznačené velikosti šířku 9cm a uprostřed 3x záhyb široký 1 cm a délku dospělou 18, pidi dětskou délku 14,5 a školní dětskou zhruba 15,5 😉