Sedlo jinak :)

Sedlo jinak 🙂

Já jsem měla (ještě mám) zásoby gázoviny z MT, tak jsem začala stříhat, aby něco ubylo 🙂 Jako první přišla na řadu halenka na léto. Kdysi jsem si podobně šila noční košili, ale jen na ramínka, takže jsem oprášila vzpomínky a halenka je na světě 🙂 A noční košile možná taky bude 🙂

Sedlo je háčkované filetovou technikou, háčkovala jsem z Perlovky, předlohu jsem našla na netu.


Aja
Aja

Napsat komentář

 1. Tak to nemá chybu , co udělá háčkované sedýlko. Jsi šikovná. 

  Moje tchýně mi háčkovala plno deček a vždycky říkala, to není těžký, něco spolu zkusíme. No a teď je jí 90 let a ruce už neslouží. No a já to pořád neumím 

  1
 2. Ajo, to je nádhera. Rozhodně škoda takových prací na noční košili. Úplně vidím takové světlé vzdušné šaty na léto. Nejlíp k moři. 

  Mě taky vše učila babička i maminka, já to předala dcerám a doufám, že se to posune přes Eminku i dál.

  1
 3. Mě babička naučila vše. Od 6 let hačkovat, potom plést a taky vyšívat na bubínku obouručně. A byla docela přísná, na každý den plán a ten jsem musela zvládnout. Dnes jsem ji za to nesmírně vděčná. Mamka mě naučila šít, teda já na ni koukala a tím se učila. Dnes koukají do tabletu a díry vozí babičce, no jiná doba.

  1
 4. Holky, díky Já jsem se naučila háčkovat taky jako malá, u babičky. Vidím ji dodnes, jak sedí pod oknem na malé štokrličce a háčkuje ty obrovské záclony, které jsme pak napínaly venku do rámu. Páni, to je let!

 5. no to je mazec…krása… moje babi háčkovala za totáče filetovkou záclony…. byly obrovské, na velká paneláková okna….háčkovat jsem se naučila v pěti letech koukáním na ni, ale filetové vzory mě nikdy nebavily, to počítání…. 

  1
 6. Ali, tak já před tebou smekám!!!  jsem profík a do tohodle bych dobrovolně nešla 

  Jsou úúúžasný a brala bych je hned taky!! 

  1