Spoďárky a legínky

Spoďárky a legínky

Pokračuji ve zpracování bambusového úpletu z naší hromadné objednávky. Trénovala jsem kalhotky. Nositelné jsou. Teprve u posledních pokusů se mi podařilo napínat lemovací gumičky rovnoměrně. Trénink dělá mistra, včera jsem u Majdy ve šťastné hodince objednala další:-))) Jinak jsem na ně upotřebila jeden metr materiálu, takže co se týče ceny, s tou v obchodě se to nedá srovnat, myslím si, že jsem doooost ušetřila. A ze zbytků vyšlo sešíváním ještě na jedny dětské pro 5letou neteř. A pro ni jsou i zvířecí legínky. A to její maminka před Vánoci říkala, že se jí tato látka líbit nebude. Přitom si ji neteř u mě minulý týden sama vybrala:-))))


Mikšulka
Mikšulka

Napsat komentář

 1. Hanko, dobrá úroda 🙂 Děláš dobře, že když to máš "v ruce a v oku", tak šiješ větší množství. Je pravda, že to pak člověk zapomene a trvá dlouho (teda alespoň mně), než to všechno zase vychytá

  Gaťky jsem si už taky šila, různé střihy a natahování lemovacích gumiček děs 🙂 Jsem jaksi předvídala (pochopitelně špatně), že raději natáhnout trochu víc, aby mi nepadaly 🙂  A tu krajkovou gumičku jsem našla ve svých letitých zásobách, kupodivu není zteřelá, i když je z doby, kdy v obchodech moc výběr nebyl, a proto jsem si dělala zásoby, které mám dodnes (krajky, šikmé proužky, vyšívací bavlnky atd. atd.).

 2. Mirka1- jedny jsem ušila z jednoho kusu, dovnitř ještě všit klínový díl, ale jen jakoby položený na hlavní díl. Měla jsem to tak i na kupovaných kalhotkách. Další bych tak šila také, Když jsem pak měla jen zbytky látek, musela jsem díly stříhat.

  Ira-Když koupíš kvalitní úplet, určitě půjdou ušít bezešvé, ale já potřebuji trošku na svém velkém zadečku to stahování:-)

   

 3. Spoďáry nosím bezešvé a bezgumičkové, aby se mi nerýsovaly pod oblečením, o pohodlí nemluvě. Jsou docela drahé a domácí zdroj by se mi líbil, ale úplně bezešvé ušiju těžko 😃, už z principu věci.

 4. kalhotky fantastické 🙂 samozřejmě i legíny. Na kalhotky se také chystám, protože je potřebuji ušít tak, aby byly z jednoho kusu, vnitřní díl bych našila větší. Jezdím na kole bez cyklistické vložky a všechny švy u kalhotek mě tlačí a po 30 km i docela dřou, tak budu zkoušet, co bude vyhovovat nejvíc. 

 5. Krajka je z Aliexpressu, hledala jsem tehdy v angličtině lemovací gumičku na kalhotky a nějaké jsem zkusila objednat. Šije se s nimi dobře, ještě musím zjistit, zda vydrží i nějaké to praní. Vzala jsem jich pěknou zásobu, ale už mám v plánu koupit českou výrobu, o jednom e-shopu už vím.

 6. Jani, ano, vše z jednoho metru.-))) Ještě zbyly kousky, ale už se mi to nechtělo sešívat, nechám je na odličováky.-)))

 7. … Hani, paráda. Večer se musím mrknout z PC na detail pruženky. Vypadá taková jmná. Sériovka funguje i u mne, jen jsem se zastavila u triček, na tepláky jsem si ještě netroufla 😉

   

 8. Hani, přesně tak, taky to tak někdy mám, když mě projekt zaujme a hlavně mám čas.

  Kalhotky jsou super :))))) 

  Hani, všech šest + dětské jsou z 1m bambusu?