listopad 2019 PW

 

Určitě to máte také tak. Koupíte si látku, která se vám moc líbí a nutně ji potřebujete mít. A potom vám leží ve skříni a vy najednou nevíte, co z ní ušít. Takhle to bylo s panelem se zimním motivem. Už se mi tam povaloval asi druhý rok a čekal. A potom mi napověděla Mikšulka. Chtěla by si ušít okýnka, do kterých by dala ušité špulky z předcházejících projektů. Proto jsem ho pro vás mimo jiné projekty připravila na listopadové šitíčko.

 

Vítám vás tedy všechny u listopadového patchworkového týdne. Už bude laděný do Vánoc, i když se to může zdát brzy. Ale samy víte, jak se nám toho času nedostává. A tak pokud chcete stihnout ušít nějaký ubrus na svůj slavnostní stůl nebo zimní dekoraci na zeď, je nejvyšší čas.

Dnes tedy budeme šít dekoraci na zeď. Je to práce jednoduchá a rychlá. Asi nejvíce času vám zabere, vybrat a koupit ten správný panel. Ale nemusíte pracovat s panelem. Můžete zakomponovat aplikace, výšivky nebo například, jak jsem si všimla v diskuzi, látku s koňmi, tygry a podobně. Základem všeho je mít látky ve třech intenzitách barev. To je u všech 3 D technik. A tyto barvy musíte dát na to správné místo.

Na středeční večer mám pro vás připravený vánoční ubrus – štolu a v pátek snad zvládneme ještě prostírání.

Těším se na naše povídání a hlavně na vaše tvoření.

 

Vánoční štola – šitá, nikoliv pečená 🙂

 

Dobrý večer, švadlenky. Vítám vás u středečního šitíčka.

Připravila jsem pro vás další vánoční vábení – tentokrát vánoční štolu, ubrus, prostírku nebo třeba i povlak na polštářek. Záleží jenom na vás, kolik motivů ušijete a jak je nakonec požijete. Šití je to rychlé a pohodové. Myslím si, že máte rády projekty, které stihnete došít dokonce a nestanou se z nich “kostlivci”. Samozřejmě pro vás do budoucna připravím i projekty náročnější vhodné například na pachworkovou deku.

Pro páteční večer jsem pro vás chtěla připravit návod na prostírání. Ale bohužel mě dostihla chřipka a ležím. Proto vám připravím jenom něco menšího a zároveň i vhodného pro projekt malých dárečků pro seniory.

 

Přeji vám krásný večer a těším se na naše povídání na diskuzi .

Dobrý večer, děvčata. 

Dnes jsem si dovolila vložit sem fotografii mé kamarádky, se kterou spolupracuji a pořádám kurzy, Lizy Decor. Určitě ji znáte z vás zná a vím, že některé k nám jezdíte na kurzy do Prostějova. Kvůli chřipce jsem nestihla došít svůj výrobek, tak mi snad prominete.

Letící husy, Wing Clipper – je technika, která si přímo říká o vánoční vzory. Jednotlivé dílky můžete seřadit opravdu jako husy za sebou, ale vytvořit z nich i krásné hvězdy. Připravila jsem pro vás návod na jejich šití, ale to určitě také většina z vás umí. Ale co se bude možná víc hodit, je tabulka, abyste si mohly husy ušít v různých velikostech.

 

Přikládám pro inspiraci fotografie ubrusů, které jsem kdysi šila a jsou nafocené opravdu děsně, tak mi to prosím promiňte.

Letící husy se dají ušít také jiným způsobem, než je návod. Dají se šít také přes papír. A tímto způsobem jsme s Liza Decor šily v Prostějově taburety. Pokud by byl zájem, mohl by být nějaký společný kurzík “naživo”.

 

Děkuji vám, za vaši společnost a těším se na povídání na diskuzi. Vaše Eva, Evape

LETÍCÍ HUSY – návod

DEKORACE NA ZEĎ – návod

VÁNOČNÍ ŠTOLA NEPEČENÁ 🙂 – návod

 

 

 

 

Napsat komentář

 1. Jindrul – vůbec žádné obavy. Tento projekt je opravdu velmi jednoduchý. Celý fígl je jen ve volbě barev. A šije se jenom půlený čtverec

 2. Abych vás trošku naladila a inspirovala, budu vám sem dávat obrázky. Třeba vás naladím 🙂

   

 3. Miru, zdravím tě. Ty jsi pilná včelička a mám radost, že jsi toho tolik stihla v Prostějově ušít. Konvergence jsi měla krásnou, tak se vůbec nedivím, že jsi o ni přišla 🙂

 4. Ahoj Evi a děvčata!

  jen se dívám, obrázek je krásný, ale chci především dokončit hvězdy z víkendového kurzu. Žádný panel, který by se na projekt hodil nemám 🙁 Ale jdu třídit látky a třeba něco objevím. Asi se dám do konvergence, neboť tu první co jsem ušila, tak už nemám. Nějak mi to začínají rozebírat kamarádky, a jsem ráda, že se to líbí. 🙂

  1
 5. Dobrý večer, děvčata. Vítám vás na první listopadové lekci patchworku. Na přání Mikšulky jsem pro vás připravila 3D dekoraci na zeď. Koukněte na článek a pod ním máte přiložený návod. Je to projekt lehký a rychlý, ale jak jste mi psaly v diskuzi, takové projekty chcete. Aby váš časově moc netrápil a výsledek byl hotový. Přitom si myslím, že je krásný a efektní.

  1