listopad 2019 PW

 

Určitě to máte také tak. Koupíte si látku, která se vám moc líbí a nutně ji potřebujete mít. A potom vám leží ve skříni a vy najednou nevíte, co z ní ušít. Takhle to bylo s panelem se zimním motivem. Už se mi tam povaloval asi druhý rok a čekal. A potom mi napověděla Mikšulka. Chtěla by si ušít okýnka, do kterých by dala ušité špulky z předcházejících projektů. Proto jsem ho pro vás mimo jiné projekty připravila na listopadové šitíčko.

 

Vítám vás tedy všechny u listopadového patchworkového týdne. Už bude laděný do Vánoc, i když se to může zdát brzy. Ale samy víte, jak se nám toho času nedostává. A tak pokud chcete stihnout ušít nějaký ubrus na svůj slavnostní stůl nebo zimní dekoraci na zeď, je nejvyšší čas.

Dnes tedy budeme šít dekoraci na zeď. Je to práce jednoduchá a rychlá. Asi nejvíce času vám zabere, vybrat a koupit ten správný panel. Ale nemusíte pracovat s panelem. Můžete zakomponovat aplikace, výšivky nebo například, jak jsem si všimla v diskuzi, látku s koňmi, tygry a podobně. Základem všeho je mít látky ve třech intenzitách barev. To je u všech 3 D technik. A tyto barvy musíte dát na to správné místo.

Na středeční večer mám pro vás připravený vánoční ubrus – štolu a v pátek snad zvládneme ještě prostírání.

Těším se na naše povídání a hlavně na vaše tvoření.

 

Vánoční štola – šitá, nikoliv pečená 🙂

 

Dobrý večer, švadlenky. Vítám vás u středečního šitíčka.

Připravila jsem pro vás další vánoční vábení – tentokrát vánoční štolu, ubrus, prostírku nebo třeba i povlak na polštářek. Záleží jenom na vás, kolik motivů ušijete a jak je nakonec požijete. Šití je to rychlé a pohodové. Myslím si, že máte rády projekty, které stihnete došít dokonce a nestanou se z nich “kostlivci”. Samozřejmě pro vás do budoucna připravím i projekty náročnější vhodné například na pachworkovou deku.

Pro páteční večer jsem pro vás chtěla připravit návod na prostírání. Ale bohužel mě dostihla chřipka a ležím. Proto vám připravím jenom něco menšího a zároveň i vhodného pro projekt malých dárečků pro seniory.

 

Přeji vám krásný večer a těším se na naše povídání na diskuzi .

Dobrý večer, děvčata. 

Dnes jsem si dovolila vložit sem fotografii mé kamarádky, se kterou spolupracuji a pořádám kurzy, Lizy Decor. Určitě ji znáte z vás zná a vím, že některé k nám jezdíte na kurzy do Prostějova. Kvůli chřipce jsem nestihla došít svůj výrobek, tak mi snad prominete.

Letící husy, Wing Clipper – je technika, která si přímo říká o vánoční vzory. Jednotlivé dílky můžete seřadit opravdu jako husy za sebou, ale vytvořit z nich i krásné hvězdy. Připravila jsem pro vás návod na jejich šití, ale to určitě také většina z vás umí. Ale co se bude možná víc hodit, je tabulka, abyste si mohly husy ušít v různých velikostech.

 

Přikládám pro inspiraci fotografie ubrusů, které jsem kdysi šila a jsou nafocené opravdu děsně, tak mi to prosím promiňte.

Letící husy se dají ušít také jiným způsobem, než je návod. Dají se šít také přes papír. A tímto způsobem jsme s Liza Decor šily v Prostějově taburety. Pokud by byl zájem, mohl by být nějaký společný kurzík “naživo”.

 

Děkuji vám, za vaši společnost a těším se na povídání na diskuzi. Vaše Eva, Evape

LETÍCÍ HUSY – návod

DEKORACE NA ZEĎ – návod

VÁNOČNÍ ŠTOLA NEPEČENÁ 🙂 – návod

 

 

 

 

Napsat komentář

 1. Ahojky, jdu s křížkem po funuse (jak se u nás říká), ale třeba ještě někdo nakoukne…Inspirace je parádní, letící husy jsem šila jen jednou – v roce 2012 na vánočním prostírání a taky ho dodnes používáme…

  2
 2. Děvčata, děkuji vám všem za příjemné tři večery. Budu ráda, když si podle návodů a inspirací samy něco ušijete a samozřejmě se pochlubíte. Přeji vám krásné podzimní dny a těším se na vás v prosinci. Eva, Evape

 3. Olinko, také děkuji za krásný večer a těším se v prosinci nashledanou :-). A ať záda nebolí

   

 4. Dášo krásnou dobrou noc

  děvčata také se rozloučím, děkuji za pěkný večer  a popřeji krásnou dobrou noc

  Evi mám vše staženo a uloženo, léč sekiss

 5. Dagida – Dáši, děkuji moc za pěkný večer i za přání. Už je mi opravdu lepší. Těším se na příští měsíc na naše společné šití. Dobrou noc

 6. Holky, popřeju dnes všem hezkou dobrou noc. Děkuji za týden plný skvělých nápadů s návody. Už dnes se těším na příště. Hlavně se holky uzdravte, ať jste na ten vánoční čas fit.

 7. Dášo už teď se těším

  Evi všechno stahuji, když potom člověk potřebuje, není problém

 8. děkuji, moc se mi líbí tvůj návrh, ale letos už bohužel nestihnu

  Dáši pochlub se s paličkovanými ozdobami, jsem zvědavá

 9. Evi to zas bude dobré, po novém roce půjdu na tři týdny na rehabku – něco jako lázně a zas budu jako rybička

  koukala jsem tady na vánoční výtvory, je to paráda, co holky umí, ptáček vede, je senzační

  přidám pro zasmání moje úplně první "dílo", shodou okolností vánoční, používám ho dodnes

  3
 10. Olinko, já taky nejedu na Kreativ, poprvé asi za 6 let. Jedeme na Vysočinu, tak musím být OK. Zase bude malá procházka, tak 20 km 🙂

   

 11. Olinko, moc zdravím, dobrý večer. už je mi lepší. Ale mrzí mě, že máš problémy se zády

 12. Dášo děkuji, snad jo, ale drží mě to už celý týden a mohou za to okna

  letos na kreativ nejedu, budu vyšívat andílky na vánoční jarmark