listopad 2019 PW

 

Určitě to máte také tak. Koupíte si látku, která se vám moc líbí a nutně ji potřebujete mít. A potom vám leží ve skříni a vy najednou nevíte, co z ní ušít. Takhle to bylo s panelem se zimním motivem. Už se mi tam povaloval asi druhý rok a čekal. A potom mi napověděla Mikšulka. Chtěla by si ušít okýnka, do kterých by dala ušité špulky z předcházejících projektů. Proto jsem ho pro vás mimo jiné projekty připravila na listopadové šitíčko.

 

Vítám vás tedy všechny u listopadového patchworkového týdne. Už bude laděný do Vánoc, i když se to může zdát brzy. Ale samy víte, jak se nám toho času nedostává. A tak pokud chcete stihnout ušít nějaký ubrus na svůj slavnostní stůl nebo zimní dekoraci na zeď, je nejvyšší čas.

Dnes tedy budeme šít dekoraci na zeď. Je to práce jednoduchá a rychlá. Asi nejvíce času vám zabere, vybrat a koupit ten správný panel. Ale nemusíte pracovat s panelem. Můžete zakomponovat aplikace, výšivky nebo například, jak jsem si všimla v diskuzi, látku s koňmi, tygry a podobně. Základem všeho je mít látky ve třech intenzitách barev. To je u všech 3 D technik. A tyto barvy musíte dát na to správné místo.

Na středeční večer mám pro vás připravený vánoční ubrus – štolu a v pátek snad zvládneme ještě prostírání.

Těším se na naše povídání a hlavně na vaše tvoření.

 

Vánoční štola – šitá, nikoliv pečená 🙂

 

Dobrý večer, švadlenky. Vítám vás u středečního šitíčka.

Připravila jsem pro vás další vánoční vábení – tentokrát vánoční štolu, ubrus, prostírku nebo třeba i povlak na polštářek. Záleží jenom na vás, kolik motivů ušijete a jak je nakonec požijete. Šití je to rychlé a pohodové. Myslím si, že máte rády projekty, které stihnete došít dokonce a nestanou se z nich “kostlivci”. Samozřejmě pro vás do budoucna připravím i projekty náročnější vhodné například na pachworkovou deku.

Pro páteční večer jsem pro vás chtěla připravit návod na prostírání. Ale bohužel mě dostihla chřipka a ležím. Proto vám připravím jenom něco menšího a zároveň i vhodného pro projekt malých dárečků pro seniory.

 

Přeji vám krásný večer a těším se na naše povídání na diskuzi .

Dobrý večer, děvčata. 

Dnes jsem si dovolila vložit sem fotografii mé kamarádky, se kterou spolupracuji a pořádám kurzy, Lizy Decor. Určitě ji znáte z vás zná a vím, že některé k nám jezdíte na kurzy do Prostějova. Kvůli chřipce jsem nestihla došít svůj výrobek, tak mi snad prominete.

Letící husy, Wing Clipper – je technika, která si přímo říká o vánoční vzory. Jednotlivé dílky můžete seřadit opravdu jako husy za sebou, ale vytvořit z nich i krásné hvězdy. Připravila jsem pro vás návod na jejich šití, ale to určitě také většina z vás umí. Ale co se bude možná víc hodit, je tabulka, abyste si mohly husy ušít v různých velikostech.

 

Přikládám pro inspiraci fotografie ubrusů, které jsem kdysi šila a jsou nafocené opravdu děsně, tak mi to prosím promiňte.

Letící husy se dají ušít také jiným způsobem, než je návod. Dají se šít také přes papír. A tímto způsobem jsme s Liza Decor šily v Prostějově taburety. Pokud by byl zájem, mohl by být nějaký společný kurzík “naživo”.

 

Děkuji vám, za vaši společnost a těším se na povídání na diskuzi. Vaše Eva, Evape

LETÍCÍ HUSY – návod

DEKORACE NA ZEĎ – návod

VÁNOČNÍ ŠTOLA NEPEČENÁ 🙂 – návod

 

 

 

 

Napsat komentář

 1. Dagida – dobrý večer :-). Paličkované ozdoby na stromeček musí být krásné. Nemáš fotku?

 2. Přeji všem hezký večer. Peti, máš ty hvězdičky úžasné. A od Zuzanky ptáček se mi taky moc líbí a ty koule s norským vzorem by mě taky moc zajímaly. Určitě budou nádherné. Já jsem kdysi více paličkovala, tak mám ozdoby na chodbě vždycky z paličkované krajky.

  1
 3. Je tu dneska někdo, kdo si chce povídat? Dívaly jste se na návod a na tabulku s různými velikostmi?

 4. fotku gúľ pridám keď budem doma . Teraz idem čítať vnukovi rozprávku . Lúčim sa dobrú noc dievčatá a Evka mysli na seba a lieč sa .

  Pekný večer

 5. Zuzi, moc se těším na fotky vánočních koulí, jsem na ně moc zvědavá. Také si myslím, že pro mě oslava zítra nebude. Přesně jak píšeš, ještě bych je mohla nakazit a znovu by se mi to vrátilo. Spíš se pořádně doléčím, ať si jich můžu užít později 🙂

 6. a štrikovala som aj 50 hačkovaných guľ na  5 ihliciah nórskym vzorom na stromček keď  budem doma dám fotku teraz som u dcéry a budem celý víkend s mojimi vnukmi. Vnukov si užívam a teším sa že ich mám. My sme oslavovali 30tku  mojich dcér pred rokom tak sme asi rovnako staré . ja mi to ľúto ale ja by som asi na oslavu nešla bála by som sa že by vnučatá a hostia ochoreli ale to zaleží na tom fakt ako sa cítiš či si už preliečená ale to si ešte asi nestihla.

  Nevadí že si nestihla ušiť čo si chcela veď  si nám dala dosť nápadou kto chce môže šiť 

 7. Dobrý večer, děvčata. Vítám vás na našem třetím listopadovém patchworkovém kurzíku. Dnes je trošku improvizovaný, protože mě potrápila chřipka a nestihla jsem udělat to, co jsem chtěla. Ale snad mi to prominete.

 8. Zuzi, jsou nádherní a máš můj obdiv. 20 takových krásných fešáků. Jsi moc šikovná a kreativní. Trošku líp mi je, ale nestihla jsem ušít, co jsem chtěla. Tak to bude dnes více o teorii a o inspiraci. A trošku povídání. Zítra má syn velikou oslavu, slaví třicet a narození syn /Ríša už má 5 měsíců 🙂 / a ani nevím, jestli tam budu moct jít, jak se budu cítit. Snad už to bude lepší. A děkuji za zeptání 🙂

   

 9. Dobrý večer Evka robila som ich 20 ale sú darované nemám ich už doma .

  Je to štrikované  na 5 ihliciach. Som rada že sa páči môj fešák.

  Evka už ti je lepšie zdravotne ?

 10. KutaPe – Peti, ty nás teda zavalila krásou. Tolik jsi toho našila. A to jsem moc ráda, že jsem tě inspirovala. Nezapomeň se pochlubit. 🙂

  A taky jsi mě pobavila…..

  1
 11. Zuzi – ten ptáček je úžasný, ten se mi moc líbí. Já také raději něco tvořím než vařím natož peču. I když naše děcka říkají: "Naše mamka moc nevaří a nepeče, ale když už něco udělá, tak to stojí zato". Možná je to ale tím, že se toho ode mne fakt moc nedočkají. Ještě jsem kdysi dělala fimo. A to byly pořád hlášky: "Copak to u nás voní, copak se to peče? Ahaa, fimo….". Tak to teda vypadá u nás 😀

  1
 12. Také jsem už šila nějaké hvězdy, většinou to daruju, tak foto na stole nemám, jenom na zemi 🙂

  3