listopad 2019 PW

 

Určitě to máte také tak. Koupíte si látku, která se vám moc líbí a nutně ji potřebujete mít. A potom vám leží ve skříni a vy najednou nevíte, co z ní ušít. Takhle to bylo s panelem se zimním motivem. Už se mi tam povaloval asi druhý rok a čekal. A potom mi napověděla Mikšulka. Chtěla by si ušít okýnka, do kterých by dala ušité špulky z předcházejících projektů. Proto jsem ho pro vás mimo jiné projekty připravila na listopadové šitíčko.

 

Vítám vás tedy všechny u listopadového patchworkového týdne. Už bude laděný do Vánoc, i když se to může zdát brzy. Ale samy víte, jak se nám toho času nedostává. A tak pokud chcete stihnout ušít nějaký ubrus na svůj slavnostní stůl nebo zimní dekoraci na zeď, je nejvyšší čas.

Dnes tedy budeme šít dekoraci na zeď. Je to práce jednoduchá a rychlá. Asi nejvíce času vám zabere, vybrat a koupit ten správný panel. Ale nemusíte pracovat s panelem. Můžete zakomponovat aplikace, výšivky nebo například, jak jsem si všimla v diskuzi, látku s koňmi, tygry a podobně. Základem všeho je mít látky ve třech intenzitách barev. To je u všech 3 D technik. A tyto barvy musíte dát na to správné místo.

Na středeční večer mám pro vás připravený vánoční ubrus – štolu a v pátek snad zvládneme ještě prostírání.

Těším se na naše povídání a hlavně na vaše tvoření.

 

Vánoční štola – šitá, nikoliv pečená 🙂

 

Dobrý večer, švadlenky. Vítám vás u středečního šitíčka.

Připravila jsem pro vás další vánoční vábení – tentokrát vánoční štolu, ubrus, prostírku nebo třeba i povlak na polštářek. Záleží jenom na vás, kolik motivů ušijete a jak je nakonec požijete. Šití je to rychlé a pohodové. Myslím si, že máte rády projekty, které stihnete došít dokonce a nestanou se z nich “kostlivci”. Samozřejmě pro vás do budoucna připravím i projekty náročnější vhodné například na pachworkovou deku.

Pro páteční večer jsem pro vás chtěla připravit návod na prostírání. Ale bohužel mě dostihla chřipka a ležím. Proto vám připravím jenom něco menšího a zároveň i vhodného pro projekt malých dárečků pro seniory.

 

Přeji vám krásný večer a těším se na naše povídání na diskuzi .

Dobrý večer, děvčata. 

Dnes jsem si dovolila vložit sem fotografii mé kamarádky, se kterou spolupracuji a pořádám kurzy, Lizy Decor. Určitě ji znáte z vás zná a vím, že některé k nám jezdíte na kurzy do Prostějova. Kvůli chřipce jsem nestihla došít svůj výrobek, tak mi snad prominete.

Letící husy, Wing Clipper – je technika, která si přímo říká o vánoční vzory. Jednotlivé dílky můžete seřadit opravdu jako husy za sebou, ale vytvořit z nich i krásné hvězdy. Připravila jsem pro vás návod na jejich šití, ale to určitě také většina z vás umí. Ale co se bude možná víc hodit, je tabulka, abyste si mohly husy ušít v různých velikostech.

 

Přikládám pro inspiraci fotografie ubrusů, které jsem kdysi šila a jsou nafocené opravdu děsně, tak mi to prosím promiňte.

Letící husy se dají ušít také jiným způsobem, než je návod. Dají se šít také přes papír. A tímto způsobem jsme s Liza Decor šily v Prostějově taburety. Pokud by byl zájem, mohl by být nějaký společný kurzík “naživo”.

 

Děkuji vám, za vaši společnost a těším se na povídání na diskuzi. Vaše Eva, Evape

LETÍCÍ HUSY – návod

DEKORACE NA ZEĎ – návod

VÁNOČNÍ ŠTOLA NEPEČENÁ 🙂 – návod

 

 

 

 

Napsat komentář

 1. IvaM – ano, ano. Každý rok si říkám, že začnu dřív. A každý rok je to stejné. Vůbec nestihnu, to co chci

 2. dobrý večer omlouvám se, nic nestíhám a ještě k tomu mě chytly záda

  Evi chřipka je už fuč?

 3. Holky dík za radu, pořád mě to pravítko láká, tak teď se snad rozhoupu nebo řeknu ježíškovi.

  Anče a Kubu mám taky ráda. Je to stará dobrá klasika.

  1
 4. Dobrý večer,

  také jsem tu, ale jen nakukuju od šicího stroje. Tvořím pro staroušky do našeho charitativního šití. Mám těch výrobků, které bych chtěla dávat pod stromeček, v plánu nějak moc. Potřebovala bych, aby byl tak srpen. Pro příští rok jsem ponaučena. Máte to taky tak?

  1
 5. Dagida – pravítko na letící husy můžu doporučit – i když je šiješ a umíš s normálním pravítkem, s pravítkem od Liza Dekor ušetřiš čas, jde to rychleji… Já jsem s ním moc spokojená.

 6. Dagida – já ležím  v posteli 🙂 . A neuhodnete, co jsem našla na youtube :-D. Krakonošské pohádky

 7. Dagida  – pravítko na letící husy je dražší, ale vyplatí se. Je totiž na různé velikosti. Je to jedno z nejpovedenějších pravítek od Liza Decor.

 8. Evi, to jsou krásné kousky.

  Chci taky říct, že pokud Ti není ještě dobře a potřebuješ se léčit,  klidně můžeme dnešní večer skončit dříve.

 9. Pořád se rozmýšlím, jestli mám do pravítka na letící husy investovat. Používám jen základní na všechno.

   

   

   

 10. A toto jsou husy šité přes papír. Tento taburet jsme s Liza Decor šily na kurzech v Prostějově. Pokud by byl zájem, mohl by být kurzík třeba v Moravské Třebové 🙂

  3
 11. Malina – ano ano. Podle pravítka od Lizy Decor se husy šijí samy. Kdysi jsem byla na kurzu v Brně. Lektorka nám dala nějaké výpočty /trojčlenky/,  podle kterých si máme vypočítat požadovanou velikost. Ať jsem dělala, co jsem chtěla, vždycky měly useknuté špičky. Ta tabulka je bezva. Jenom nikdy nezapomeňte na 1/4 inch přídavek na šev. Ale pokud můžu doporučit, pravítko si pořiďte.

 12. Evi, je to zvláštní, ale fakt nemám. Tak jestli to nebude vadit, tak až o adventu nazdobím, tak vyfotím. Vždyť advent už pomalu klepe na dveře. 

  Malina – jako vždy, letící husy nádherné.

 13. Tabulka je fajn, ta se vždycky může hodit. Už proto, že nikdy nevím kolik mám které čtverce řezat. Tabulka pomůže. Ubrusy jsou moc pěkné.

 14.  Husy od Lisa dekor se podle jejich pravítka šijí velice dobře. Já jsem teď šila takové letící husy. Letící husy ozdobí každý výrobek – si myslím …

  1