softshellky

softshellky

Ahoj holky, přidávám také naše gaťata, jen do gumy, přiznávám se, že je šiju už třetím rokem, ale pořád nevím jestli technicky dobře, Evi, holky, šila jsem dvoje, jedny jsou prošité na boku v nohavici, druhé jsem zkoušela prošít z lícové strany ve vnitřním krokovém švu. Všimla jsem si, že takhle se šijí rifle, teď nevím co je správně, líp se mi šilo postaru a to hlavně kvůli sedu, kde jsem si jeden šev dala v pravo a druhý v levo a nepotkalo se mi tak šest vrstev softshellu jako u "riflového" typu. Nevím jestli píšu srozumitelně, Evi budeš vědět, že jo? Díky moc za reakce, krásný program jste tu holky nachystaly, musím pochválit, že tu často nejsem, mávám a přidávám ještě modelku, zítra pětiletou:)


mana
mana

Napsat komentář

 1. Marti, upřímně vůbec netuším, proč mají rifle ten dvojitý šev mezi nohama tzn. na krokovém a ne na bočním švu… Vzhledem k normám a logice to žádný propojení nemá – podle norem by měla být mezi nohama co nejmenší vrstva materiálu a vždy se ozdobně prošívá vždy boční šev – i se sešije bok a na ten šev se třeba našívají nakládané kapsy viz. kapsáče kalhoty a teprv pak se krokovým švem nohavice zavře.

  Taky to nemá logiku, protože je pak při sešívání v rozkroku šílená vrstva materiálu zbytečně… Osobně bych řekla, že je to nějaký "výmysl" nebo ušetření práce, že je ten šev kratší – ale odborně to na ničem nestojí.

 2. Díky holky a Evi za nahlédnutí a rady, vidíš, to my laici netušíme, nebo teda já, že zámečky néé:) , se to pěkně šilo..:) a u těch riflí je to proč naopak?, že odšívají ten vnitřní šev? Říkala jsem si, že asi jak je ten materiál silnější, že by šev tlačil, ale jenom hádám, budu se těšit na odpověď!:) Hezkou neděli všem!

 3. Tak já tady jsem už po několikáté… a fakt jsem myslela, že už jsem chválila okamžitě napoprvé – to musím napravit – super kalhoty, Marti a ještě suprovější modelka 🙂

  Jinak dvojitý šev se ofíko dělá v bočním švu, ne v krokovém. A upřímně – zámečky se u oděvů ve švech nedělají jako u PW – takže vnitřní krokový šev by měl mít otočené obě švové záložky směrem do zadního dílu i za cenu, že tam bude tlustá hrča nebo se šev třeba o 1-2mm pohne a nebude úplně přesně na sobě. To má všechno přednost před tím, než aby jeden šev byl otočený a koukal do předního dílu.

  Právěže jsem byla leta letoucí navyklá na tyhle oděvní pravidla a pak mi to u PW nešlo do hlavy – protože tam jsou ty pravidla úplně opačný :))

 4. Super jsou a jak modelce krásně sednou.

  Zkoušela jsem ti odepsat na dotaz ohledně střihu, nevím ale kam ti to dorazí, tak se, prosím, raději mrkni do svého profilu.