Triko podivného střihu

Triko podivného střihu

UČKA, PROSÍM, NEČTE, NEBO JI OMEJOU!!! Je to oděvní prasečina a vím to.
Materiál je úplet (70 cm 140 šířky), náplety jsou hodně pružný a pevnější úplet. Černá čísla jsou rozměry v cm včetně přídavku na šev.
Červená čísla jsou postup šití jednotlivých švů. Výstřih je podlepený pavučinkou a založený dovnitř. Držela jsem se originálu, kde nic nebylo vsazováno "dokola", ale všechny švy jsou rovné - rychlovka brnkačka. Takže i náplety jsou sešité vcelku už v přeloženém stavu. Jen ty rukávy jsem směrem dolů trochu zúžila.
Velikost je hodně univerzální. "Modelka" je prsaté M :-). Pokud je někdo větší, chce to jen zvětšit míru nápletu v pase (těch 35 cm). Ale určitě ne moc, tam to nemůže viset, ale pevně sedět, jinak to bude pytel i od pohledu a ne jen na střihu. Čtverec bych myslím nezvětšovala, ale nemám u větších velikostí odhad.
Podle sebe jsem si jen u výstřihu (na nákresu v místě písmenka H) zašila tři malé sklady, líp se to pak na těle samo naskládá, nařasí.
Já jsem s nošením spokojená, ale pokud vy nebudete, prosím, nenadávat (aspoň ne tak, abych to slyšela).


Ira
Ira

Napsat komentář

  1. Ira – to vypadá jednoduše, můžeš sem prosím hodit i fotku hotového trička (nejlépe na postavě) pro představu. Díky

  2. Iruš, ty jsi nezmar:-))) Hned jsi jdu uložit. Jestli i ušiju, to je ve hvězdách, ale jako tričko na doma bych to z nějakého levného úpletu z MT, kterých mám doma hafo, zkusit mohla:-)))) Děkuji:_)

    1