Vrtulková čepka

Vrtulková čepka

Stejně jako Alakala jsem prošila kraj, ale jen dvojjehlou. A fígl na rovnání vrtulky je super. Jen mi vadí, že takovéto úpletové čepky, docela často, na čele úplně nepřilehnou. Ohrnout do lemu nejde, protože vnitřek je přetočený a šev v lemu by pak vyšel na čelo. Tuto nechám na teplejší počasí a zkusím ještě druhou verzi s našitým rantlíkem.


Aminavavik
Aminavavik

Napsat komentář

 1. Hani, natáčím a lítám kolem Notýsku, tak tu jen prolítávám – čepka je jak z butiku!!! 

  Tu s rantlíkem vyzkoušej – ta vážně sedne na čelo skvěle a je lepší ten širší – řízla jsem š.15 cm a přeložila na půlku a sednul šířkou i ročnímu mimču i mě :))

  A díííky za mailík – určo písnu, myslím na to 

 2. Mirko, super. Děkuji za tip. Musela jsem hned vyzkoušet na pokusné čepce. Při posunutí švu se sice hůř rovná samotná čepka i vrtulka, ale jde to a s ohrnutím budu mít další použitelnou čepku.

  (Tato  čepka s Minie je 3. v pořadí. První byla zkušební na panenku. Druhá pokusná z úpletu. Byly dělané podle videí na netu. Tato s Minie je podle Evky a dopadla nejlépe.)

 3. Mirko, diky za odpověď  na moji nevyřčenou otázku  a to na posunutí švu co nejvíc k vrtulce . Chtěla bych vyzkoušet pro 4 měsíční mimino, ale právě aby nebyl šev na čele  👍👍

  1
 4. čepice je nádherná 🙂

  já jsem sice zatím udělala jen jednu zkušební a nemám ji zatím prošitou, protože mám navlečeny bílé nitě a nechtělo se mi převlékat na jinou barvu, ale šev se dá velice lehce posunout až skoro k vrtulce přetočení, takže na čele vůbec není, tím pádem se dá spodní lem čepice ohrnout, nebo ozdobně prošít